Головна

Бесіда для гуртківців «Через гармонію природи-до гармонії особистості»
Коли ми прагнемо досконалості, то завжди відштовхуємось від Матінки-природи, частиною якої є самі. Адже гармонія, яку спостерігаємо навколо себе, демонструє той ідеальний образ досконалості, який неможливо створити людськими руками. Природа ніби показує людині як знайти той шлях до здоровя і комфорту душі, який ми шукаємо на протязі всього свого життя.
Емоційне життя кожного з нас часто наповнюється труднощами, невдачами, кризами, неприємними ситуаціями. Чи хочете Ви знайти внутрішній спокій і навчитися мобілізувати власні душевні сили?
         Дуже небезпечно, якщо проблемні ситуації затягуються, набувають нездорового забарвлення або взагалі не можуть вирішитись. Бурхливі емоційні переживання всередині кожного з нас відображаються і на загальному самопочутті, і на ході, а особливо - на виразі обличчя.
         Психічне здоров’я – стан душевного благополуччя, який характеризується відсутністю хворобливих психічних проявів і забезпечує адекватну умовам навколишнього середовища регуляцію поведінки, діяльності. Дане поняття включає в себе медичні і психічні критерії, суспільні і групові норми і цінності, які регламентують духовне життя людини.
         Головний секрет здорового довголіття в антистресових навичках та в антистресовому характері. У цьому допомагають  засоби саморегуляції, які дозволяють витіснити негативні емоції та почуття позитивними. Як правило, це позитивні образи і життєстверджуюче самонавіювання, зняття напруги тіла і мозку за допомогою релаксації.
         Релаксація (від латинського relaxation – зменшення напруги, послаблення) – стан спокою і розслаблення, яке виникає у суб’єкта внаслідок зняття напруги, після сильних переживань, або фізичних вправ.
         Набір релаксаційних методик допомагає розслабитись, знизити нервову напругу, відновити душевну рівновагу. У більшості випадків вправи містять картки про явища природи. Можна використовувати також елементи ароматерапії, тобто підкріплювати розслаблення на фізичному і психічному рівні запахами олії лаванди, м’яти та інших рослин, які сприяють заспокоєнню.

         Прийоми релаксації засновані на більш або менш свідомому розслабленні м’язів. Оскільки людина – єдине ціле і психічна напруга веде до підвищення м’язової напруги, то справедливе і зворотне твердження. Якщо нам вдається знизити м’язову напругу, разом з нею знижується і нервова напруга, тому сам стан розслаблення є ефективним психологічним засобом.

Немає коментарів:

Дописати коментар